Start van de jaarlijkse orgelconcertserie Grote Kerk Tholen

Met het concert van 19 juni om 20.00 uur gaat in de Grote Kerk van Tholen de jaarlijkse serie van drie orgelconcerten van start. Deze reeks staat in het teken van het recent gerestaureerde Van Dam‑orgel uit 1832, dat na de restauratie weer volledig inzetbaar is voor concertgebruik en liturgische praktijk.

Het openingsconcert wordt verzorgd door de uit Tholen afkomstige organist Adriaan Hoek, een veelgevraagd concertorganist met een brede nationale en internationale concertpraktijk. Zijn programma toont de veelzijdigheid van het historische instrument en omvat onder meer werken van Johann Sebastian Bach en Franz Liszt. Daarnaast klinken Mendelssohns Variations Sérieuses, de Passacaglia, koraal en fuga Wie maar de goede God laat zorgen van Cornelis de Wolf en het bekende Komt als kinderen van het Licht van Feike Asma.

Overzicht concertserie 2026

De concertserie bestaat uit drie avonden:

vrijdag19 juni              Adriaan Hoek.

Vrijdag 4 september   Martin Zonneberg.

vrijdag16 oktober        Rien Donkersloot.

Deze drie concerten vormen samen de jaarlijkse orgelserie rond het Van Dam‑orgel uit 1832, dat na restauratie opnieuw een centrale plaats inneemt in het culturele leven van Tholen.