Nr.

Naam

Intrede

Gekomen van

Afscheid

Vertrokken naar

Op en aanmerkingen

1

Geradus Culemburgins

januari 1579

Zierikzee

Nadat zierikzee weder in handen van den Spanjaarden gevallen was is deze Ds hier gekomen

2

Theodorus Verhaer, alias Boerbier

anno 1580 of 1585

Aalst Vlaanderen

Hulst

3

Johannes Dorpins

anno 1582

anno 1583

Bergen op Zoom

Overleden in 1583

4

Matthias van den Broecke

anno 1583

anno 1586

St Annaland

Overleden te St Annaland in 1605

5

Johannes Martini

was te Tholen juli 1583 (?)

Herenthals

anno 1587

Leerdam

6

Henricus Heiningius

1 februari 1587

Serooskerke W

juni 1597

Middelburg

7

GerardusPlateel

was te Tholen 9 okt. 1587

Ned Gemeente te Londen

anno 1604

Emeritus

8

Johannes de Prince

anno 1597

Waarde

St Maartensdijk

Later te Tholen overleden anno 1632

9

Johannes Pantinus

1 september 1604

Scherpenisse

27 februari 1620

Afgezet

10

Jacobus Burs Aegidius z.n.

anno 1613

Overleden 21 april 1650

11

Jonas de Monier

anno 1620

Haamsted c.a.

Overleden 1637

12

Daniel van Middelhoven

anno 1638

Ambassad te Parijs

anno 1662

Bergen op Zoom

13

David van Doreslaer

anno 1650

Halsteren

januari 1655

Zierikzee

14

Franciscus Dibbitz Henries z.n.

anno 1655

Proponent Classis Dordrecht

Overleden voor 1694

15

Johannes Dibbitz Henries z.n.

11 maart 1663

s Gravendeel

anno 1671

Brielle

16

Daniel Beukelaar

4 september 1672

22 oktober 1679

Middelburg

17

Adrianus Beukelaar

anno 1680

Oud Vossemeer

anno 1687

Overleden 29 maart te Amsterdam

18

Johannes Bollaert

anno 1683

anno 1694

19

Abraham van Doreslaer

anno 1687

St Annaland

Overleden te Tholen 10 juli 1700

20

Ijmandus van Doreslaer

anno 1694

29 september 1727

Emeritus, overleed 6 februari 1744

21

Petrus van Macheren

anno 1704

Overleden 26 augustus 1721

22

Johannes Hulsins

juni 1722

Biggekerke

september 1725

Groningen

23

Jacobus van der Sterre

4 november 1725

Ouwerkerk

Overleden 28 december 1739

24

Hermanus Gideon Clemens

oktober 1727

Ter Aar

mei 1738

s Hertogenbosch

25

Daniel Securins

anno 1738

Oost Kapelle

11 oktober 1767

emeritus

26

Bernard Johan Bongardt

27 november 1741

Terneuzen

5 april 1743

Hoorn

27

Carolus Chibaut

18 augustus 1743

Nieuwendam

overleden 12 maart 1760

28

Joachim Liens

15 maart 1766

Koudekerke

anno 1775

emeritus

29

Gijsbert Balen

17 juli 1768

Oisterwijk

overleden 9 november 1787

30

Pieter H. van Lis

15 februari 1789

Wolfaartsdijk

1 mei 1803

Middelburg

31

Gabriel Ripping

24 september 1775

Nieuwland bij Gorcum

11 mei 1788

Oud Beijerland

overleden 22 mei 1831 te Middelburg

32

Andries Hoffman

15 juni 1788

Oud Carspel

22 november 1793

Arnemuiden

33

Jacobus de Kanter

6 november 1803

West Kapelle

11 mei 1806

Goes

34

Nicolaas van Rijssel

23 november 1806

Arnemuiden

overleden 10 november 1814

35

Frederik H. Welman

16 november 1794

Wilnis

overleden 2 december 1812

36

Jan Slotemaker Corn's z.n.

1 november 1815

Fijnaart

overleden 2 februari 1832

37

Bernardus Friderichs

3 december 1815

Herkingen

1 juli 1830

emeritus

38

Christiaan de Visser

20 maart 1831

Herkingen

1 april 1860

emeritus

39

Samuel Prijn

4 augustus 1833

Bleiswijk

overleden 8 oktober 1842

40

Jacobus. J. Snouck Hurgronje

7 juli 1844

Colijnsplaat

29 januari 1849

ontslagen

41

Johannes P. Burgerhoudt

4 november 1849

Dirksland

3 oktober 1877

emeritus

42

Justus van Witsenburg

5 augustus 1860

Ouwerkerk D

28 september 1862

Bergen op Zoom

overleden februari 1919

43

Albertus Barenburgh J.B. z.n.

14 december 1862

Meerkerk

15 maart 1874

De Rijp

44

Jacob L. Fortuin Drooglever

2 augustus 1874

Melissant

4 januari 1881

Krimpen a/d Ijssel

45

Cornelis Ch. Schot. C z.n.

15 januari 1882

Aagtekerke

15 juni 1887

Hardenberg

overgegaan naar de Doleerende Gemeente Overleden 10 januari 1920

46

Casper E. Crul

14 juli 1878

Goedereede

9 mei 1886

Nuenen

47

Johan F. de Later

12 april 1893

Wissekerke

12 september 1908

Ginneken

emeritus in 1909 Overleden in Nijkerk (G) juni 1930

48

Marcus B. Verkerk

28 november 1910

Arnemuiden

30 maart 1913

Oude Tonge

49

Gerrit Enkelaar

2 september 1914

Wijngaarden

9 april 1918

Wierden (O)

50

Daniel van Luttervelt

18 juni 1918

Driesum Fr.

4 november 1920

Blauwkapel

51

Klaas P. Datema

25 januari 1921

Muiden

28 april 1930

Ochten (G)

52

Herman K. Wolfensberger

17 augustus 1930

Noordeloos

29 september 1940

emeritus Utrecht

53

Johannes Batelaan

2 februari 1943

Stavenisse

3 februari 1946

Utrecht

Zendings Director

54

Anthon J. van Oost

25 september 1943

Tholen

29 september 1946

Vriezenveen

2e predikant (cand)

55

Bastianus . G.A. van der Wiel

19 oktober 1947

Linschoten

2 mei 1954

Elburg

56

Jan den Hoed

10 mei 1956

Barneveld

18 september 1960

Wijk bij Heusden (N.Br.)

candidaat

57

Eliza Marius Bakker

7 mei 1964

Randwijk

1 september 1968

Rijssen

candidaat

58

Arie de Reuver

14 juni 1972

Waddinxveen

26 september 1976

Capelle a/d Ijssel

candidaat

59

Louis W├╝llschleger

24 augustus 1977

Nunspeet

12 april 1982

s Gravenhage

candidaat

60

Hendrik Verheul

17 augustus 1983

Zegveld

27 augustus 1989

Amersfoort

61

Jan van Dijk

28 februari 1990

Kinderdijk

15 juni 1997

Ridderkerk

candidaat

62

Nelis den Ouden

25 februari 1998

Nederhemert

15 september 2002

Genemuiden

candidaat

63

P. Vernooij

10 juni 2003

Oude Pekela

14 oktober 2007

Stolwijk

64

W. Meijer

28 juni 2009

Yerseke


Klik hier voor meer informatie over de predikanten in Tholen.